این یک سایت نیست.

می‌فهمی چی می‌گم

ورود/ ثبت‌نام
آدام مرادی | بلوک 11
چند؟! همه چیز فروشیه | بلوک 11

چند!؟ همه چیز فروشیه

برای این نوشته، 15 دیدگاه ثبت شده است

این نوشته 2153 بار مطالعه شده است

عشق، فراتر از معامله

در دنیای امروز که پول و مادیات نقش بسزایی در زندگی مردم پیدا کرده است، گاهی شاهد آن هستیم که برخی افراد روابط انسانی را نیز به نوعی معامله تبدیل می‌کنند و عشق و محبت را به پول و هدیه مرتبط می‌سازند.

این اشتباه بزرگی است که می‌تواند عواقب وخیمی به همراه داشته باشد. روابط انسانی بر مبنای اعتماد، صداقت و علاقه شکل می‌گیرد و نباید آن را با معاملات مالی در هم آمیخت.

گاهی شاهدیم خانمی فکر می‌کند با دریافت پول و کادو از مردی، می‌تواند مالک عشق او شود. اما این تفکر کاملا اشتباه است. عشق چیزی فراتر از پول و خرید و فروش است و نمی‌توان آن را با هدایا و خرج کردن جلب نمود.

همچنین گاهی مردی فکر می‌کند با خرج کردن برای خانمی می‌تواند او را مجبور به اطاعت از خود و پذیرش خواسته‌هایش کند. اما این نگرش نیز کاملا اشتباه است.

عشق و محبت نمی‌تواند خرید و فروش شود و هر رابطه‌ای که بر مبنای پول و معامله باشد، در نهایت به شکست منجر خواهد شد. زیرا در چنین رابطه‌ای نه عشق وجود دارد و نه اعتماد.

پس بهتر است همه سعی کنیم روابطمان را بر پایه صداقت، درک متقابل و احترام بنا نهیم. افرادی که واقعا یکدیگر را دوست دارند، نیازی به خریدن عشق یکدیگر با پول و هدیه ندارند. آنها با محبت و صمیمیت می‌توانند زندگی زیبایی را با هم بسازند.

پس عشق را صادقانه و بی قید و شرط تجربه کنیم. روابطمان را از خرید و فروش و معامله دور نگه داریم. و به یاد داشته باشیم که عشق واقعی هرگز نمی‌تواند با پول خریداری شود. عشق واقعی فراتر از هرگونه معامله مادی است. پس سعی کنیم در روابطمان صرفا به دنبال منافع مالی نباشیم و روابطمان را بر محور عشق، اعتماد و صمیمیت بنا نهیم.

نام *
ایمیل *
نظر شما *

نظرات کاربران (15)

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد